Biura CKK

NASZ INTERDYSCYPLINARNY ZESPÓŁ

 

Anna Ratajska           

 

Magdalena Lewandowska

Z wykształcenia jest lingwistą. Ukończyła filologię angielską o specjalności lingwistyka kognitywna na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe dla tłumaczy pisemnych i konferencyjnych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od 2013 roku zaangażowana w rozwijanie komunikacji klinicznej w Polsce. Współtworzyła Centrum Komunikacji Klinicznej z siedzibą w Bydgoszczy, aktywnie zaangażowana w tworzenie polskiego oddziału EACH oraz polskiej Sieci EACH.  Jest członkiem  European Association for Communication in Healthcare (EACH).

Pracuje w Centrum Komunikacji Klinicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od wielu lat jest zaangażowana w nauczanie komunikacji klinicznej studentów kierunków medycznych  (studentów medycyny, ratownictwa medycznego, fizjoterapii) oraz  pracowników opieki zdrowotnej. Jej zainteresowania badawcze to komunikacja kliniczna, health literacy (wiedza pacjenta na temat własnego stanu zdrowia) oraz lingwistyka kognitywna.

Małgorzata Krajnik

Sabina Panfilak